دانلود نمونه پروپوزال آماده مدیریت

مشاوره انجام پروپوزال پایان نامه؛ سخن مشاور

خب دوستان خیلی خوش اومدین به وبسایت من. صادقی هستم فارغ تحصیل دکتری مدیریت، تجربه خیلی زیادی توی مشاوره و راهنمایی نوشتن و تکمیل کردن و ویرایش و خلاصه مشاوره انجام پایان نامه دارم.

هدف من از ایجاد و تاسیس این مرکز و موسسه علمی آموزشی با عنوان پی اچ دی پروپوزال، به نوعی کمک به اشتراک دانش و تبادل شاخص های تحقیق در پایان نامه و رساله های کارشناسی ارشد و دکتری هست.

من اصولا معتقد نیستم که یک استاد و همه چیز دان هستم؛ عصاره ذهنی ام در مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه ارشد و دکتری و پروپوزال نویسی کارشناسی ارشد و به ویژه مشاوره نگارش پروپوزال دکتری مدیریت، مهندسی صنایع، مدیریت ساخت که گرایشی از رشته عمران هست و همچنین دیگر گرایش های میان رشته ای این هست که در یه فضای تعاملی بتونیم موجب رشد فکری و دانشی هم باشیم.

راستش معتقد بودم و هستم که یه پایگاه تعاملی واسه همفکری در زمینه نوشتن مقاله، پروپوزال و پایان نامه جاش خالیه. نه منظورم نوشتن و اینکه نگارش رساله شما رو من به عهده بگیرم، منظور این هستش که بتونیم فضای اشتراک دانش و بلوغ فکری تعاملی رو بنا بزاریم.

خب شاید بشه گفت که تجربه پدر علم هست و شاید مادر علم هم بررسی ها و دانش اندوزی های پیوسته و به روز باشه!

در واقع از نگاه هولیستیک و کل نگر، انجام یه پایان نامه حالا چه ارشد چه دکتری صرفا وابسته به مطالعه و جمع آوری مطالب و پیدا کردن منابع دست اول که مثلا مقالات ISI و علمی پژوهشی باشن نیست..

پایان نامه نویسی که ما شاید کلا در طول تحصیلمون ۲ یا ۳ بار تجربه کنیم، فرآیندی نیست که زاییده انتخاب و درج مطالب در یک فایل DOC یا WORD یا صفحه ENDNOTE باشه که بعد به PDF تبدیل شه. پایان نامه نویسی چیزی نیست که با پاس کردن درس روش تحقیق و گرفتن نمره ۲۰ بتونیم توانمندی و اثربخشی و بهره وری کلی و غایی رو حاصل کنیم

اصولا روابط و ارتباطات میان اجزا هستن که کل و مجموعه توان ما رو تو نوشتن یه پروپوزال یا رساله دکتری تکمیل میکنن و شکل میدن؛ همونطور که روابط بین میل لنگ و پیستون و محفظه احتراق در خودرو هست که شرایط احتراق و سپس حرکت و شتاب در مسیر تعالی رو شکل میده اما در این بین روغن و سیال کننده ای لازمه که معنابخش باشه و روابط و روح اجزا رو به کل تبدیل کنه و هدف، ماموریت و چشم انداز پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی رو بسازه ..

اما هدف، ماموریت و چشم انداز ما در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، نوشتن پروپوزال دکتری حالا چه برای دانشگاه ارزشمند علوم و تحقیقات و چه دانشگاه های ارزشی خارج از کشور؛ اپلای و بورس و فاند و گرانت چیست؟! دونستن پاسخ و ارج نهادن به اون هست که ذهن ما رو سیال میکنه. بله از انتزاع هست که به تجسم و تصویر دست می یابیم..

از نظر من و مجموعه موسسه آموزشی پی اچ دی پروپوزال، پروپوزال یا همون طرح پیشنهادی وقتی به روش و شیوه صحیح نگارش میشه که دیدی کل نگر داشته باشیم؛ روابط اجزا رو درک کنیم، ابزار رو بشناسیم، مکانیسم و ساز و کار تحلیل و خروجی اجزا رو تبیین ذهنی و شناسایی کنیم..

فراتر از این واقعیت که با شناخت یک نیاز، فرآیندی که میتونه به این نیاز پاسخ بده، و ابزاری که برای رفع نیاز و رفع فلسفه بازاریابی موضوعمان نیاز داریم، حقیقتی هست که در روابط و سیال بودنش نهفته است. درست مثل هر حرکت فکری و اصول که با تصمیم گیری های درختی و Decision making در بازی شطرنج انجام میدیم و یه طرح کلی داریم، در مسیر نوشتن، نگارش و انجام پروپوزال، پایان نامه و رساله هم، یک طرح کلی و نقشه حرکت باید داشته باشیم.

بدونیم که بیان مسئله بیانگر چه ابهاماتی هست، چه مجهول هایی دارد، عناصر و شاخص های نهفته یا آشکار ما چی هستن و در پایان  چه فرض و پیشنهادات احتمالی میتونیم برای حل مسئله ارائه بدیم.

با این ساختار فکریِ منسجم، گام هدفگذاری شکل میگیره… سوابق، پیشینه ی مسئله و موضوع رو مرور میکنیم .. ضرورت اینکه چرا به این مفهوم و موضوع بپردازیم رو استخراج و اکتشاف میکنیم، نتیجه رو در قالب روابط معنادار و جهت دار، در پارچه فرضیات میریزیم؛

اهداف و سوالات ما از این منظر، نقوش طرح این پارچه رو تشکیل میدن که همه همگرا و کل نگر هستن؛

وقتی کرانه های رودخانه تحقیق روشن شد، جهت دهی اون هم روشن میشه. در این مسیر سنگلاخ هایی هست که محدودیت هایی برای پیشرفت تحقیق و پژوهش ما ایجاد میکنه

اما باید با شناخت ابزار، بررسی های دقیق از پیش تعیین شده و سنجش مسیر با ابزاری مثل پرسشنامه، مصاحبه و گزارش ها به کمک افرادی که بومی موضوع ما هستند، رویه ها و فرآیندهای حرکت و انجام رو شناسایی کنیم.

در مسیر ما، راهنما و مشاور مهمترین و اساسی ترین نقش سیال و رابطه ساز رو ایفا میکنه..

اونچه که من و همکارانم در ترویج و آموزش اون در این موسسه پژوهشی با عنوان پی اچ دی پروپوزال میکوشیم، ایفای نقش راهنماست؛

ما میکوشیم در یک تعاملِ دانشی، یک مدل دوسویه و همگرا در نگارش پروپوزال و فصول رساله ارشد و دکتری داشته باشیم ..

در رادیو راویدو؛ راوی دانش به این مطلب آنلاین گوش بدهید:

راویدو راوی دانش در پی اچ دی پروپوزال
راویدو راوی دانش در پی اچ دی پروپوزال